Bank360
  • Hitelek
  • Támogatások
  • Bankszámlák
  • Megtakarítások
  • Vállalat
  • Hitelkalkulátor
Bank360 - Első lépés a jó döntéshez

Lakásbiztosítási kalkulátor 2025

Hasonlítsd össze a biztosítók ajánlatait, és kösd meg online lakásbiztosításodat!

Ingatlan alapadatok

Szeretnéd korábbi lakásbiztosításod adatait betölteni?
Mire szeretnél biztosítást kötni?
Mi az ingatlan típusa?
Hány fő él az ingatlanban?
Mekkora az ingatlan hasznos alapterülete?
m2
Mi az ingatlan használati
módja?

Ingatlan egyéb adatok

Miből épült az ingatlan?
Milyen a tetőzete?
Mikor épült?
Melléképületet szeretnél biztosítani?

Ingatlan biztosítási adatok

Van jelenleg lakásbiztosításod erre az ingatlanra?
Mikortól szeretnéd, hogy induljon a biztosításod?
Hol található az ingatlan?
Kérjük, válassz!
Biztosítás szerződője
Mikor születtél?
Ajánlatok megtekintése gomb megnyomásával elfogadom és tudomásul veszem, hogy a Bank360 Közvetítő Kft. az online kalkulátorral megköthető összes biztosítási terméket tanácsadás nélkül értékesíti, és elfogadom a  Bank360 Közvetítő Kft. Közvetítést megelőző tájékoztatóját. Kijelentem, hogy az igényfelmérés során megadott adatok helyesek és minden általam lényegesnek tartott paramétert tartalmaznak, így az igényfelmérés megfelel a valós, jelenleg fennálló biztosítási igényemnek.

További igényfelmérés

Alap szolgáltatás

Az összes biztosításban szerepelnek alap térítések, ezt a felsorolást itt megtekintheted. Az alap szolgáltatások listája nem módosítható.

Kiegészítő szolgáltatások érdekelnek?
A biztosítók által ajánlott ingóság összeggel számolok
Biztosítasz értéktárgyakat?
Ajánlatok megtekintése gomb megnyomásával elfogadom és tudomásul veszem, hogy a Bank360 Közvetítő Kft. az online kalkulátorral megköthető összes biztosítási terméket tanácsadás nélkül értékesíti, és elfogadom a  Bank360 Közvetítő Kft. Közvetítést megelőző tájékoztatóját. Kijelentem, hogy az igényfelmérés során megadott adatok helyesek és minden általam lényegesnek tartott paramétert tartalmaznak, így az igényfelmérés megfelel a valós, jelenleg fennálló biztosítási igényemnek.

Minden, amit tudni kell a lakásbiztosításról

Az ingatlanunk nemcsak egy ház vagy egy lakás, hanem az otthonunk, vagy egy hosszú távú befektetés. Bármikor előfordulhatnak kisebb és nagyobb balesetek, amikor kár keletkezik az ingatlanban vagy valamelyik vagyontárgyban - a veszteség ilyenkor néhány tízezer forinttól akár több millió forintig is terjedhet. A váratlan helyzetekben egy jó lakásbiztosítás nagy anyagi terhet vesz le a vállunkról. Lakásbiztosítást nemcsak tulajdonosként köthetünk, hanem bérlőként vagy haszonélvezőként is.

 

A biztosítók ajánlatai között könnyű elveszni, egy lakásbiztosítás kalkulátor segítségével viszont gyerekjáték a választás és a szerződéskötés is. Néhány adat megadása után személyre szabott ajánlatok között választhatsz, így könnyen megtalálhatod az ingatlanhoz leginkább passzoló lakásbiztosítást.

 

A lakásbiztosítás a szerződés megkötésétől él, és általában határozatlan időtartamra szól, de évfordulóra felmondható. Emellett köthetünk akár határozott időtartamra is biztosítást. A biztosítás kötés legegyszerűbb módja, ha online intézünk el mindent, hiszen így ki sem kell mozdulnunk otthonról. Nem kell mást tennünk, mint megadni néhány alapadatot az ingatlannal kapcsolatban, ami 1-2 percet vesz igénybe. Meg kell adnunk az:

 

  • építés évét,

  • települést,

  • utca nevét és házszámot,

  • ingatlan típusát,

  • falazat típusát,

  • tetőszerkezet típusát,

  • ingatlan méretét,

  • előző biztosítás díját, ha volt ilyen.

 

A megadott adatok alapján a kalkulátor listázza az elérhető ajánlatokat, a lakásbiztosítások összehasonlítása után pedig könnyen kiválaszthatjuk, hogy melyik lakásbiztosítás a legjobb a számunkra. A kalkulációnál azt is figyelembe vesszük, hogy csak az ingatlant, vagy a benne lévő ingóságokat is szeretnénk-e biztosítani. Ezt szabadon eldönthetjük, illetve azt is, hogy egyáltalán kötünk-e lakásbiztosítást, ugyanis nem kötelező - bár erősen ajánlott, hiszen egy ingatlanban történt káresemény biztosítás nélkül akár több millió forintos kiadást is jelenthet.

 

A lakásbiztosítás árak összehasonlításánál érdemes figyelembe venni, hogy ha egy biztosítónál több szerződésünk is van, például Casco vagy kötelező biztosítás, akkor kedvezményes áron köthetjük meg a lakásbiztosítást. Az együttkötés lehetősége nemcsak a pénztárcánkat kímélheti meg, de az ügyintézés is egyszerűbbé válik, hiszen nem kell egyszerre több biztosítóval is kapcsolatban állni.

 

A lakásbiztosítások között nagy különbség lehet abban a tekintetben, hogy melyik csomag pontosan milyen típusú káreseményekre fizet. Az alapszolgáltatás általában a következő káreseményeknél nyújt segítséget:

 

  • tűzkár esetén: tűz, robbanás vagy villámcsapás,

  • vihar vagy felhőszakadás okozta kár esetén (pl. beázás),

  • hónyomás, jégkár,

  • földrengés, földcsuszamlás,

  • kő- és földomlás, illetve üregbeomlás esetén,

  • idegen jármű ütközése, légijármű ütközése,

  • idegen tárgy rádőlése.

 

Az ingatlan valamely részén keletkezett vagyoni kár számtalan forrásból származhat, így érdemes a lehető legtöbb lehetséges baleset vagy természeti katasztrófa esetére biztosítani az ingatlant.

 

Kiegészítő fedezetek lehetnek a következők:

 

  • lopáskár, rablás vagy vandalizmus,

  • csőtörés vagy vezetékes vízkár,

  • üvegkár,

  • villámcsapás okozta másodlagos kár,

  • oltás, mentés, romeltakarítás,

  • kárenyhítés költségei,

  • iratok elvesztése esetén pótlás, lakáskulcs elhagyása miatt történő zárcsere,

  • az ingatlanba bejelentett vállalkozás vagyontárgyai.

 

A lakásbiztosítás csomag kiegészülhet felelősség- és balesetbiztosítással is. Ez azt jelenti, hogy ha a szerződésben megjelölt személyek valamelyikét baleset éri (pl. csonttörés), akkor a biztosító arra is fizet.

 

Ha kár keletkezik az ingatlanban vagy a biztosított ingóságban, akkor először a bejelentést kell megtennünk a biztosítónál - online is megtehetjük, vagy beadhatjuk az ehhez szükséges formanyomtatványt is. Ahhoz, hogy a biztosító fizessen, a szerződés adatain kívül további információkra is szükség van, elsősorban a káreseménnyel kapcsolatban. Röviden össze kell foglalnunk a keletkezett kárt, azon belül pedig minden vagyontárgyat, ami érintett a kártérítésben. Ha különösen értékes vagyontárgyak is megsérültek, akkor ezeknek az adatait külön is fel kell tüntetni. 

 

Szükség lehet továbbá tűzesetnél a tűzrendészeti hatóság igazolására, betörésnél, rablásnál a rendőrségi határozatra, nagyobb összegű épületkároknál pedig a három hónapnál nem régebbi tulajdoni lap bemutatása is szükséges lehet. 

 

Ha esetleg nem adtunk meg minden szükséges információt, akkor a bejelentés után a biztosító keresni fog bennünket a megadott elérhetőségen, illetve időpontot egyeztet, ha helyszíni szemlére is szükség van. A kárbecslés után a biztosító megállapítja a kártérítési összeget, és ha ezt elfogadjuk, akkor megtörténik a kárrendezés. Ha nem értünk egyet a biztosító döntésével, akkor élhetünk a fellebbezés lehetőségével.

 

A keletkezett kártól függően eldönthetjük, hogy felelősségi kárt jelentünk-e be - ez azt jelenti, hogy valaki elismeri a felelősségét a károkozásban. Ebben az esetben ki kell tölteni a felelősségelismerő nyilatkozatot, és alá kell íratni a károkozóval. Szintén külön nyilatkozat szükséges akkor, ha a biztosított ingóságban keletkezett kár. Ha az ingatlanban lévő nemesfémtárggyal történt valami, akkor a nemesfémtárgy kárbejelentőt kell kitölteni, és a helyszíni szemlén odaadni a kárszakértőnek.

 

A bejelentés során nem érdemes trükközni: ha nagyobb összeget írunk a papírra, mint amekkora kár ténylegesen keletkezett, azt a szakértők egyszerűen kimutatják - nekünk pedig a biztosítási csalás vádjával kell szembenéznünk. Szintén gyakori visszaélés típus a lakásbiztosításnál a szándékos károkozás, amit szintén büntet a törvény, ezért nem érdemes ezzel kísérletezni. 

 

Ha lakáshitel segítségével vásároltunk ingatlant, a bank kötelezővé teszi a biztosítás megkötését, és azt is megszabhatja feltételként, hogy milyen káreseményeknél nyújtson fedezetet a biztosítás. Bár a bank ajánlhat biztosítási csomagot, nem kötelező elfogadni. Ha találunk egy kedvezőbb ajánlatot, ami megfelel a bank feltételeinek, akkor megköthetjük máshol is a szerződést. A biztosítás kedvezményezettje a bank lesz, és évente ellenőrizni fogja, hogy rendben megkötöttük-e a szerződést.

 

Szintén kötelező biztosítást kötni, ha CSOK segítségével vásárolunk ingatlant. Ez vonatkozik a vissza nem térítendő támogatásra és a kamattámogatott hitelre is. A lakásvásárlásnál igénybe vehető állami támogatásokról itt olvashatsz bővebben.

 

2019 őszén jelentette be a Magyar Nemzeti Bank (MNB), hogy a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelek mintájára a biztosítók is pályázhatnak termékeikkel a fogyasztóbarát lakásbiztosítás minősítésre. Elsőként az Union Biztosító rukkolt elő az Értem lakásbiztosítással, mely megfelel az MNB kritériumrendszerének.

 

A lakásbiztosítások esetében a biztosítók minden évben automatikusan indexálják a szerződéseket, vagyis emelik a biztosítási összegeket és ehhez kapcsolódóan a díjakat. Így biztosíthatjuk, hogy az ingatlanunk és a biztosított ingóságaink az inflációt követve legyenek biztosítva. A biztosító minden évben értesíti a szerződő felet az indexálásról, legalább 60 nappal a biztosítási forduló előtt. Fontos, hogy az indexálást nem vagyunk kötelesek elfogadni, de erről írásban kell értesítenünk a biztosítót, legalább 30 nappal a forduló előtt.

 

A lakásbiztosítást egy évre tudjuk megkötni, a szerződés felmondására pedig a biztosítási évforduló előtt van lehetőség. A felmondáshoz mindenképp szükség van a lakásbiztosítás felmondó nyilatkozatra, amelyen szerepelnie kell a következőknek:

 

  • név, 

  • cím,

  • születési hely,

  • születési idő,

  • szerződésszám vagy kötvényszám,

  • biztosító neve,

  • biztosítás típusa.

 

Ahogy a kötelező és a Casco biztosításnál, ebben az esetben is legalább 30 nappal, a biztosítási évforduló előtt kell felmondani a szerződést, írásban. A szerződésbontáshoz ki kell töltened a lakásbiztosítás felmondása nyomtatványt. Előfordulhat, hogy a felmondás után túlfizetésünk marad; ekkor az a biztos, ha írásban kérjük a fennmaradó összeg visszafizetését. 

 

Fontos, hogy a díjnemfizetéssel jogszerűen nem bontható fel a szerződés. A biztosító 60 nap türelmi időszakot ad a fizetési határidőtől számolva; ha ez alatt sem fizet a biztosított, akkor a lakásbiztosítást törli a biztosító, a díjat viszont továbbra is behajthatja, vagy a 60 napos időszakra, vagy akár az egész évre vonatkozóan. A nemfizetés semmilyen formában nem jelent megoldást, hiszen további késés esetén a tartozásunk átkerülhet egy követeléskezelő céghez, ami további költségekkel jár.

 

A lakásbiztosítás felmondása év közben akkor sem lehetséges, ha nem éves díjat fizetünk, hanem negyedévente vagy félévente fizetjük be a díjat, hiszen a szerződés egy évre szól. Egyetlen eset van, amikor év közben jogszerűen felmondhatjuk a lakásbiztosításunkat: ha érdekmúlás történik, tehát például eladtuk a tulajdonunkban álló ingatlant, vagy bérlőként kiköltöztünk belőle.

Lakásbiztosítási hírek

A féltett kertünket is biztosíthatjuk, nem csak a házunkat
Jul 27, 2022

A féltett kertünket is biztosíthatjuk, nem csak a házunkat

Ma már nagyobb értékeket tarthatunk a kertünkben is, sokaknak mégsem jut eszébe, hogy ezeket is biztosítsa, mint a házát. Pedig ez lehetséges. 

Elolvasom
Ettől nőnek a legjobban a viharkárok: szupercellák és extra infláció
Jul 9, 2022

Ettől nőnek a legjobban a viharkárok: szupercellák és extra infláció

Csúcsot hozhat az idei viharszezon a lakásbiztosítások kárkifizetéseiben. Ennek nemcsak az időjárás az oka, hanem a helyreállítás meredeken növekvő költségei is. Utóbbi miatt érdemes megnézni a biztosításunkat.

Elolvasom
Ki figyel lakásunkra a nyaralásunk alatt?
Jul 6, 2022

Ki figyel lakásunkra a nyaralásunk alatt?

A járvány okozta kötöttségekből kiszabadulva ismét sokan utazunk hosszabb belföldi vagy külföldi nyaralásra. Nagyon nem mindegy, hogy közben őrzi vagy legalábbi figyeli-e valaki az üresen maradt otthonunkat.

Elolvasom
Jun 30, 2022
Jun 30, 2022
Kincset érhet a mesterkeresésben a lakásbiztosítás

A lakásbiztosításokban már benne lévő vagy azok mellé köthető asszisztencia szolgáltatás éppen abban tud segíteni, ami manapság sokszor felér egy lehetetlen küldetéssel: minél hamarabb megbízható mesterembert találni. 

Elolvasom
Jun 15, 2022
Jun 15, 2022
Végső búcsú a magyar Aegontól, lesz helyette Alfa

Szeptembertől Alfa néven folytatja tovább az Aegon Biztosító és a nyugdíjpénztár is. A változás másfél millió ügyfelet érint, teendőjük egyelőre még nincsen.

Elolvasom
Jun 10, 2022
Jun 10, 2022
Újabb fogyasztóbarát lakásbiztosítás, ezekkel az előnyökkel jár

Újabb biztosító kapta meg a jogot arra, hogy Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítást kínáljon. Ilyen lakásbiztosításokkal már több mint ötszáz milliárd forintnyi vagyont védenek az ügyfelek.

Elolvasom
Jun 2, 2022
Jun 2, 2022
Pénzt akarsz a lakásbiztosításból? Ezt tedd viharkár előtt és után

A szupercellás nyári viharok egyre intenzívebbek, a kárelhárítás pedig egyre drágább. Így érdemes felkészülni a kárra, hogy több pénzt kapjunk a biztosításunkból.

Elolvasom