Bank360
  • Hitelek
  • Támogatások
  • Bankszámlák
  • Megtakarítások
  • Vállalat
  • Hitelkalkulátor
Hír

Ötből négy moratóriumos adós tudná fizetni a törlesztőit a Bankszövetség szerint

2021-07-06|Frissítve: 2022-01-18

Az aktuális bankszámla-forgalmi adatok alapján a hitelmoratóriumban lévő ügyfelek 19 százalékának mérhetően csökkent a jövedelme, 81 százalékuk viszont a jövedelmi adatai alapján tudná fizetni a törlesztőrészleteit - közölte kedden a Magyar Bankszövetség (MBSZ). 

 

A Bankszövetség szerint érdemben csökkent a moratóriumot igénybevevők köre, adataik szerint jelenleg még 1 millió lakossági és 30 ezer vállalati ügyfél él a banki fizetési haladékkal. 

 

Felhívták a figyelmet: aki a moratóriumban marad, annak a tartozása kamatozik, ezért mindenkit arra biztatnak, hogy ha teheti, térjen vissza a korábbi szerződésében vállalt törlesztőrészletek fizetésére. Arról, hogy a moratórium mekkora plusz költséget okoz az adósok számára, ide kattintva érhető el a Bank360 korábbi elemzése.

 

A MBSZ támogatását fejezte ki az MNB által megfogalmazott korábbi ajánlásokról, miszerint engedjék el a pénzintézetek a fizetési moratórium igénybevétele során felhalmozódott tartozás rendezésével kapcsolatos banki díjakat. 

A Magyar Bankszövetség azt javasolja tagbankjainak, hogy általánosan is vezessék be az egyedi esetekben már alkalmazott eljárást, hogy a moratórium alatt felhalmozódott kamat- és díjtartozás megfizetésekor tekintsenek el az előtörlesztési, illetve szerződésmódosítási díjak felszámításától.

 

Azt is javasolják, hogy engedjék el a hitelintézetek a szerződésmódosításhoz kapcsolódó banki díjat, ha a fogyasztó a meghosszabbított futamidő csökkentése érdekében magasabb összegű törlesztőrészlet megfizetését vállalja, valamint az új törlesztőrészlet az adósságfék szabályoknak megfelel. 

 

A Bankszövetség fenntartja álláspontját, hogy a továbbiakban a célzott segítségnyújtás indokolt, amellyel a ma még rászorulóknak akadályoktól mentes lehet a fizetési kötelezettségek teljesítéséhez való visszatérése. Egyetértenek továbbá azokkal az intézkedésekkel, amelyek a nehezebb időszakban elősegítik a hitelezett ügyfelek fizetőképességének megőrzését, valamint a javuló gazdasági helyzetben támogatják a visszatérést a fizetési kötelezettségek teljesítésére.

Promóció

Kapcsolódó cikkek

A magas kamatok miatt vesztettél rajta a moratóriumon? Még most sem késő kiváltani
2021-07-30

A magas kamatok miatt vesztettél rajta a moratóriumon? Még most sem késő kiváltani

Az előtörlesztés bár megóv a futamidő meghosszabbítása miatti többletköltségtől, magas kamatok mellett kevesebbet segít.

Elolvasom
Bank360Bank360 - Első lépés a jó döntéshez
Személyi kölcsönLakáshitelBankszámlaUtasbiztosítás
Bank360 - Első lépés a jó döntéshezBank360 - Első lépés a jó döntéshez
Személyi kölcsön
200 000 Ft10 000 000 Ft
6 96
Bank360 Utasbiztosítás
Hasonlítsd össze a biztosítók utasbiztosítási ajánlatait és kösd meg online

Legfrisebb hírek

Megjelent a jogszabály: így lehet felvenni 2025-tól a munkáshitelt
2024-12-13

Megjelent a jogszabály: így lehet felvenni 2025-tól a munkáshitelt

Megjelent a 4 milliós kamatmentes munkáshitelről szóló kormányrendelet. Az új kedvezményes kölcsönt 2025 januárjától lehet igényelni a bankokban. Itt megtalálod a feltételeket és szabályokat.

Elolvasom
Januártől igényelhető a 4 milliós munkáshitel, megjöttek a részletek
2024-11-18

Januártől igényelhető a 4 milliós munkáshitel, megjöttek a részletek

Közzétették a 4 milliós kamatmentes munkáshitel jogszabálytervezetét. Az új kedvezményes kölcsönt 2025 januárjától lehet igényelni. A legnagyobb buktató az lesz, ha az adósnak a hitelfelvétel után 5 év alatt összesen 90 napig nincs tb-jogviszonyos munkája.

Elolvasom
Ki számít munkanélkülinek, és milyen támogatást kaphat?
2023-10-10

Ki számít munkanélkülinek, és milyen támogatást kaphat?

A munkanélküliség 2013-tól csökkenő tendenciát mutat Magyarországon. 2020-ban a Covid-járvány következtében megtört a trend, de 2021-ben ismét csökkenésnek indult a munkanélküliségi ráta, ami 2022 második felében újra kissé emelkedni kezdett. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) és a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) havonta közöl jelentést a munkanélküliségről, illetve az álláskeresők számáról és összetételéről.

Elolvasom