Bank360
  • Hitelek
  • Támogatások
  • Bankszámlák
  • Megtakarítások
  • Vállalat
  • Hitelkalkulátor
Elemzés

Mennyit fizettek ki a biztosítók a koronavírus miatti halálesetekre?

2021-08-03|Frissítve: 2022-01-18

A koronavírus-járványnak hazánkban már több mint 30 ezer áldozata volt. A halálesetek megnövekedett számával összefüggésben megkérdeztük a biztosítókat, hogy a pandémia hogyan érintette a kifizetéseket az életbiztosítások esetében. 

 

Számos biztosítótársaság még a koronavírus-járvány kitörését követően megerősítette, hogy a COVID-19 miatt elhunyt biztosítottak után kifizetik az életbiztosítás összegét, emellett több biztosító lerövidítette a várakozási időt, összefüggésben a járványhelyzettel, ami szintén az ügyfeleknek kedvezett. 

 

Miután a harmadik hullám véget ért, azt szerettük volna megtudni, hogy mekkora összegben szolgáltattak a biztosítók az ügyfeleknek a koronavírussal összefüggésben, ide számítva a haláleseteket, a kórházi napi térítést, illetve a jövedelempótlást. A biztosítók közül érdemben az NN-től és az Union Biztosítótól érkeztek válaszok.

 

Az NN Biztosító a járvány idején több mint ötszáz ügyfélnek szolgáltatott koronavírus fertőzéshez kapcsolódó halálesetre. Halálesetre, valamint kórházi napi térítésre összesen több mint 1 milliárd forintot fizettek ki. 

 

“Ebből a számból is látható, milyen sok családot érintett nagyon súlyosan a pandémia. Ilyen nehéz időkben válik igazán láthatóvá, hogy biztosítóként milyen fontos szerepünk lehet a családok pénzügyi stabilitásának megőrzésében” - közölte az NN Biztosító.

 

Kórházi napi térítést több mint száz ügyfélnek szolgáltattak, emellett hozzátették, hogy a járvány hatására egyértelműen megnőtt az igény az egészségügyi szolgáltatások iránt a lakosság körében. 

 

Az Union Biztosító a koronavírussal összefüggésben történt halálesetek miatt több mint 327 millió forint összegben nyújtott szolgáltatást ügyfeleinek, közel 250 káreseményhez kapcsolódóan. Emellett kórházi napi térítést körülbelül 5 millió forint összegben szolgáltattak, nyolcvanhat káreseménnyel összefüggésben. Az Union a jövedelempótlással (keresőképtelenség) kapcsolatos térítésekről is beszámolt: ezen a területen 42,7 millió forint összegben nyújtottak szolgáltatást, közel 570 káreseményhez kapcsolódóan.

 

Az Aegon egy korábbi sajtóközleményében közölte, hogy már hétszázmillió forintot is meghaladó biztosítási összeget fizettek ki a járvány miatt az életbiztosításokra és a baleseti konstrukciókra. Ez körülbelül 1600 kár kifizetését jelenti, amelyből 1003 esetben haláleset miatt térített a biztosító.

 

Még most sem késő biztosítást kötni

Nem meglepő, hogy a járványhelyzet miatt egyre többen szeretnének felkészülni a váratlan élethelyzetekre, ennek eredményeként többen érdeklődnek a kockázati biztosítások iránt. Az életbiztosítás mellett a felkészülésnek egy jó módja lehet a jövedelempótló biztosítás is, mely hosszabb távú munkanélküliség és keresőképtelenség esetén nyújt anyagi segítséget. A Bank360 oldalán online megköthető csoportos személybiztosítással az életbiztosítás akár kombinálható is egy jövedelempótló biztosítással. 

Promóció

Kapcsolódó cikkek

Hogyan segít a hitelfedezeti biztosítás a koronavírus idején?
2020-04-04

Hogyan segít a hitelfedezeti biztosítás a koronavírus idején?

A hitelfedezeti biztosítás arra szolgál, hogy segítséget nyújtson, ha valami miatt átmenetileg vagy hosszabb ideig nem tudjuk fizetni a törlesztőrészletet. Ez sajnos akkor is előfordulhat, ha a szerződéskötésnél úgy érezzük, hogy biztos lábakon állunk, hiszen nem tudhatjuk, mi történik a teljes futamidő alatt - erre a mostani világjárvány a legjobb példa, ami néhány hét alatt a feje tetejére állította az egyébként stabilan menetelő gazdaságot. Utánajártunk, hogy a járvány idején segítséget nyújt-e a hitelfedezeti biztosítás, és ha igen, milyen helyzetekben.

Elolvasom
Milyen jövedelempótló biztosítást válasszak?
2021-06-21

Milyen jövedelempótló biztosítást válasszak?

Ha hosszabb időre keresőképtelenné vagy munkanélkülivé válna valaki, fordulhat a megtakarításaihoz, kérhet családi vagy baráti segítséggel, de akár élhet a jövedelembiztosítás eszközével is.

Elolvasom
Bank360Bank360 - Első lépés a jó döntéshez
Személyi kölcsönLakáshitelBankszámlaUtasbiztosítás
Bank360 - Első lépés a jó döntéshezBank360 - Első lépés a jó döntéshez
Személyi kölcsön
200 000 Ft10 000 000 Ft
6 96
Bank360 Utasbiztosítás
Hasonlítsd össze a biztosítók utasbiztosítási ajánlatait és kösd meg online

Legfrisebb hírek

Megjelent a jogszabály: így lehet felvenni 2025-tól a munkáshitelt
2024-12-13

Megjelent a jogszabály: így lehet felvenni 2025-tól a munkáshitelt

Megjelent a 4 milliós kamatmentes munkáshitelről szóló kormányrendelet. Az új kedvezményes kölcsönt 2025 januárjától lehet igényelni a bankokban. Itt megtalálod a feltételeket és szabályokat.

Elolvasom
Januártől igényelhető a 4 milliós munkáshitel, megjöttek a részletek
2024-11-18

Januártől igényelhető a 4 milliós munkáshitel, megjöttek a részletek

Közzétették a 4 milliós kamatmentes munkáshitel jogszabálytervezetét. Az új kedvezményes kölcsönt 2025 januárjától lehet igényelni. A legnagyobb buktató az lesz, ha az adósnak a hitelfelvétel után 5 év alatt összesen 90 napig nincs tb-jogviszonyos munkája.

Elolvasom
Ki számít munkanélkülinek, és milyen támogatást kaphat?
2023-10-10

Ki számít munkanélkülinek, és milyen támogatást kaphat?

A munkanélküliség 2013-tól csökkenő tendenciát mutat Magyarországon. 2020-ban a Covid-járvány következtében megtört a trend, de 2021-ben ismét csökkenésnek indult a munkanélküliségi ráta, ami 2022 második felében újra kissé emelkedni kezdett. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) és a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) havonta közöl jelentést a munkanélküliségről, illetve az álláskeresők számáról és összetételéről.

Elolvasom